неділя, 29 листопада 2020 р.

ЧІА-ПУДИНГ: СМАЧНИЙ ТА КОРИСНИЙ ДЕСЕРТ ЗА 5 ХВИЛИН



 Ви коли-небудь чули про чіа-пудинг?
 Мова йде про смачний та корисний десерт на основі насіння чіа. У країнах Європи, в тому числі і в Україні, почали вживати це екзотичне насіння порівняно недавно, а от у Південній Америці воно було відоме як основний продукт харчування протягом тисячоліть, ще починаючи з ацтеків. Насіння чіа не випадково називають суперфудом, тобто суперїжею, адже воно є надзвичайно багатим на поживні речовини. У ньому міститься велика кількість антиоксидантів, омега-3 жирних кислот, а також високоякісні білки (наприклад вісім амінокислот, які наш організм не здатен виробляти сам), багато корисних мікроелементів, таких як магній, цинк, мідь та залізо, а кальцію у ньому в п'ять разів більше, ніж у молоці.  Саме тому це насіння є ідеальним продуктом для сніданку або перекусу протягом дня, бо додає енергії, свіжості та допомагає відновити сили. Чіа-пудинг ідеально підійде веганам та крудистам, адже він готується без термічної обробки та складається з інгредієнтів виключно рослинного походження.  Якщо вранці ваш звичний сніданок складається лишень з філіжаночки кави, випитої нашвидкоруч через брак часу, то знайте, що ви можете приготувати основу чіа-пудингу з насіння чіа та мигдального молока напередодні ввечері: він мусить постояти цілу ніч у холодильнику, щоб перетворитись на смачний та вишуканий пудинг. Отож наступного ранку вам залишиться лишень перекласти його до склянки і додати до нього свіжі або заморожені ягоди, сухофрукти, злаки або пластівці, все на ваш смак! Щоб його приготувати не потрібно багато інгредієнтів чи особливого кухонного начиння: звичайні миска та ложка, які знайдуться на кожній кухні, і молоко, яким ми заливаємо насіння чіа і залишаємо його на декілька годин для набухання. Решта - це виключно плід вашої фантазії та креативності.

ІНГРЕДІЄНТИ (на 1 особу):
  • 30 г насіння чіа
  • 200 мл рослинного молока (мигдального, рисового, вівсяного тощо) або звичайного коров'ячого
  • Підсолоджувач (факультативно):1 ст.л. меду або перетертий банан 
  • ягоди, фрукти, злаки чи пластівці на вибір

ПРИГОТУВАННЯ:
1. Заливаємо насіння чіа молоком. Воно є дуже гідрофільним, тобто гарно вбирає воду. Щоб насінинки не злиплись між собою, потрібно одразу перемішати суміш вінчиком, залишити на 5 хв.,  потім знову перемішати і залишити ще хвилин на 20 до загустіння. 
2. Поки пудинг настоюється, можете приготувати для нього фрукти або ягоди. У першому випадку я використовувала свіжі сезонні фрукти та ягоди - полуницю, лохину та рожеву диню. У другому - заморожені, бо це була зима. Ягоди я перетерла за допомогою блендера, додала до пудинга і просто розмішала, а ще залишила трохи для декору. Якщо використовуємо свіжі фрукти, то їх потрібно попередньо порізати на шматочки. 
3. Готуємо склянки або декоративні банки, кладемо туди шар пудинга, 2-3 ст. л., шар фруктів або ягід і накриваємо  їх новим шаром пудинга. Зверху прикрашаємо свіжими фруктами.
4. Можете додавати сюди все, що ви любите: какао, горіхи, кокосову сружку. Цей рецепт справжній політ для вашої фантазії!

СМАКУЙТЕ - І ЩАСТЯ ВАМ НА ДЕСЕРТ! 💖



вівторок, 10 листопада 2020 р.

ІТАЛІЙСЬКИЙ МОРКВЯНИЙ ПИРІГ "КАМІЛЛА"






Любі читачі блогу "Щастя на десерт", сьогодні пропоную вам рецепт ще одного пирога на щодень: смачного, ароматного, м'якенького і, що найголовніше,- корисного. Походить він з Італії і має дуже поетичну назву - "Камілла"(це досить популярне там дівоче ім'я).  Я просто обожнюю цей пиріг і  часто та залюбки готую його для своєї сім'ї. Він підкупив мене не лише простотою виконання, але, насамперед, своїм чудовим смаком та інгредієнтами. Адже морква, мигдаль, кориця та інші спеції, які входять до його складу - це елементи беззаперечно корисні для нашого організму, а біле борошно  у цьому рецепті з легкістю можна замінити на цільнозернове. Існує багато варіантів пирога "Камілла". Найприємніше те, що готуючи його, ми можемо  трохи варіювати інгредієнти та експериментувати, але він завжди буде відмінним на смак. Я готувала цей морквяний пиріг безліч разів і кожного разу трохи змінювала складники в залежності від їх наявності у моїй комірчині (наприклад, мигдаль заміняла волоськими горіхами або фундуком, додавла родзинки, лимонну цедру, апельсиновий фреш, змінювала пропорції пшеничного борошна та мигдального тощо) без шкоди для кінцевого результату, бо в кожному випадку цей пиріг просто набуває нового "звучання". Випікати його можна у різних формах: як у звичайній круглій, так і у формі для кексів. В кінці статті я детальніше зупинюся на варіантах цього італійського смаколика, а зараз приготуємо його класичну версію.

ІНГРЕДІЄНТИ:
  • морква (сира та вже очищена) - 300 г
  • яйця - 3 шт
  • борошно - 300 г (можна дати 150 г борошна і 150 г картопляного крохмалю)
  • подрібнений мигдаль або мигдальне борошно - 50 г (можна замінити фундуком або волоськими горіхами)
  • сіль - дрібка
  • рослинна олія - 90 г
  • розпушувач - 16 г
  • цукор - 180 г
  • ванільний цукор або ванілін - 1 пакeтик
  • суміш спеції: кориця, мускатний горіх, гвоздика, імбир (на ваш смак) - 1 ч. л·
  • апельсинова або лимонна цедра - факультативно

ПРИГОТУВАНННЯ:
1. Почистити моркву та подрібнити її у кухонному комбайні або потерти на дуже дрібній тертці

2. Вибити у миску яйця та збити їх разом із цукром (краще додавати  його поступово) та дрібкою солі і ваніліном до утворення світлої та пухнастої маси (хвилин 5). Після цього, продовжуючи збивати на низьких обертах, додаємо до збитих яєць рослинну олію
3. Просіюємо борошно разом із розпушувачем в окрему миску, додаємо спеції 
 4. Подрібнюємо у кухонному комбайні горіхи, можна до  консистенціїї борошна, а можна і до більш грубої фракції
 
5. Додаємо горіхи до борошна з розпушувачем 
6. Тепер поступово з'єднуємо яєчну масу із сумішшю борошна та горіхів, гарно все перемішуємо силіконовою лопаткою або міксером на невисоких обертах
7. Наприкінці додаємо до маси подрібнену моркву, знову вимішуємо і виливаємо отриману суміш до заздалегідь підготовленої форми


Якщо форма кругла, то краще брати на 22 см, бо саме на неї розрахована вказана кількість інгредієнтів.
 Дуже гарно виходить цей пиріг у формі кекса. Я використовую ось таку силіконову форму
 


8. Випікаємо у попередньо розігрітій до 170 С духовці близько 45 хв. Готовність пирога, як завжди, перевіряємо дерев'яною паличкою (встромлюємо її в тісто, якщо пиріг готовий, вона має вийти сухою). Вимикаємо духовку і залишаємо в ній пиріг хвилин на 10 при прочинених дверцятах (щоб він не осів).
9. Даємо пирогу трохи охолонути і виймаємо із форми. Тепер можна готувати духмяний час чи запашну каву і насолоджуватись...щастям, ЩАСТЯМ НА ДЕСЕРТ.




ВАРІАНТИ  МОРКВЯНОГО ПИРОГА "КАМІЛЛА"

БЕЗГЛЮТЕНОВИЙ: щоб приготувати безглютеновий варіант цього пирога замініть пшеничне борошно  у рецепті на  таку ж кількість рисового

ВЕГАН (без яєць): 
250 г борошна (бажано цільнозернового)
100 г мигдального борошна (або подрібненого мигдалю)
200 г тертої моркви
3 ложки меду
130 мл рослинної олії
130 мл мигдального молока (або будь-якого іншого рослинного: рисового, соєвого тощо)
16 г розпушувача
цедра лимона або апельсина
дрібка солі
Послідовність приготування така ж, як і класичного: 
1. Змішуємо всі сухі інгредієнти 
2. В іншій мисці змішуємо усі рідкі інгредієнти: розтоплений мед, рослинну олію і рослинне молоко
3. З'єднуємо обидві суміші
4. Додаємо терту моркву, все добре перемішуємо до отримання однорідної маси
5. Випікаємо при 180 С близько 40 хв (не забуваємо про пробу дерев'яною паличкою). Охолоджуємо наш пиріг, виймаємо із форми, та посипаємо зверху цукровою пудрою (за бажанням).

Смакуйте на здоров'я, і щастя вам на десерт! 💗
ПРИГОТУВАННЯ    

вівторок, 27 жовтня 2020 р.

БЕЗГЛЮТЕНОВИЙ ПИРІГ ІЗ ФУНДУКОМ



Цей фантастично смачний та корисний пиріг родом із італійської провінції П'ємонт, яка відома вирощуванням надзвичайно цінного сорту лісового горіха (фундука).  Він навіть отримав особливе маркування - IGP (indicazione geografica protetta), яке означає, що цей продукт є дуже високої якості і його вирощування захищене державою. До речі, нещодавно середземноморська дієта, а Італія є однією із чотирьох країн, які представляють цей гастрономічний бренд у світі, увійшла до списку культурної спадщини ЮНЕСКО.
 Тому немає нічого дивного, що саме у П'ємонті дуже поширені солодощі, де основним інгредієнтом є фундук. 

пʼятниця, 14 серпня 2020 р.

МУСОВИЙ ТОРТ ІЗ ЙОГУРТОМ ТА ДИНЕЮ




По-літньому яскраво-сонячний та свіжий цей мусовий тортик із динею, безсумнівно, прийдеться до вподоби усім, адже він ненав'язливий, прохолодний, красивий і ДУУУЖЕ СМАЧНИЙ. Справжнє літо на тарілці!💥💥💥 Для його приготування я використовувала круглу рожеву диню, бо тоді він має більш красивий вигляд. Верх торта ми викладаємо зі скибок дині у вигляді квітки: рожевий колір дуже гарно дивиться на білому фоні. У випадку із жовтою, такого ефекту уже не буде, але не хвилюйтесь, якщо не знайдете рожеву диню, можете приготувати тортик і з жовтою. Можливо, він вийде менш ефектним, але, безсумнівно,  не менш смачним.
Важливо: ні в якому випадку не обирайте для цього  мусового тортика надто стиглу диню, бо тоді у ній буде дуже багато води, а це негативно вплине на  його "стійкість". Диня повинна бути солодкою, але не перестиглою.

ІНГРЕДІЄНТИ (форма 24 см):
  • рожева диня - 1,5 кг
  • листовий желатин - 18 г
  • печиво "Савоярді" - 12 шт
  • 400 мл 30% вершків (уже підсолоджених)
  • 500 г білого йогурта
  •   цукровий сироп для основи з печива

ЖЕЛАТИНОВА ГЛАЗУР ДЛЯ ВЕРХУ ТОРТА
  • вода - 125 мл
  • кукурудзяний крохмаль - 8 г
  • цукор - 50 г

ПРИГОТУВАННЯ:
1. Насамперед готуємо диню: миємо її, розрізаємо навпіл і столовою ложкою вибираємо зернята. Тепер ріжемо на скибки і акуратно чистимо ножем від шкірки



2. Одну половину дині ми перемелюємо у блендеріі на пюре, а другу  залишаємо для декорування


3. замочуємо у холодній воді желатин


4. Тим часом готуємо основу для нашого мусового тортика. Для цього нам буде потрібне печиво "Савоярді" та трохи підсолодженої води. Знімаємо із форми на 24 см кільце і ставимо його на тарілку, у якій будемо подавати торт. Злегка окунаємо печиво у солодку воду (тут важливо не переборщити, бо зверху на печиво потім піде мус, і він іще додатково його зволожить) і викладаємо безпосередньо на тарілку. Якщо ж ви бачите, що диня досить водяниста, я би радила викладати сухе печиво. Ставимо основу у холодильник і починаємо готувати мусовий крем




5. Збиваємо міксером 400 мл охолоджених  вершків (залишаємо 2-3 ст. л. для того, щоб пізніше розчинити желатин) 


6. Обережно  перемішуючи, додаємо до збитих вершків йогурт та пюре дині. 
Відтискаємо попередньо замочений у воді желатин та  підігріваємо його у 2 ст. л. вершків, які ми попередньо залишили. Коли желатин повністю розчиниться і охолоне, додаємо його до мусової суміші та добре розмішуємо все міксером

 

7. Виймаємо із холодильника основу і виливаємо на неї мусовий крем. Попередньо  вистеляємо по периметру форми ацетатну стрічку або, якщо її немає, можна використати для цього смужки, вирізані із канцелярських файликів. Це потрібно для того, щоб потім легко витягнути тортик із форми

 
8. Відправляємо наш тортик у холодильник щонайменше на 6 год, а ще краще на цілу ніч
9. Коли тортик уже добре застиг, приступаємо до його декорування. Для цього беремо другу половинку дині, чистимо її та нарізаємо скибками, товщиною приблизно 0,5 см при цьому  розрізаємо скибки навпіл, щоб вони не були дуже довгими. Викладаємо їх концентричними кругами зверху на крем, формуючи красиву квітку


10. Тепер приготуємо глазур, щоб покрити зверху скибки дині, тоді вони довше зберігатимуть привабливість, хоча це не обов'язково, якщо ви одразу споживатимете тортик.
Для цього кладемо у сотейник 50 г цукру і 8 г кукурудзяного крохмалю, перемішуємо вінчиком, заливаємо 125 мл води і ставимо на вогонь. Варимо, постійно помішуючи, до загустіння. Для цього знадобиться приблизно 3 хв. Даємо глазурі трохи охолонути і покриваємо нею скибки дині за допомогою кондитерського пензлика


Тепер наш мусовий тортик із динею готовий до подачі на стіл.

СМАЧНОГО І ЩАСТЯ ВАМ НА ДЕСЕРТ!




Якщо у вас виникнуть запитання, пишіть їх внизу у коментарях.
Із задоволенням відповім на них.

четвер, 13 серпня 2020 р.

ФРУКТОВИЙ ТОРТ: ІТАЛІЙСЬКИЙ ПИРІГ КРОСТАТА ІЗ ЗАВАРНИМ КРЕМОМ ТА ФРУКТАМИ




Літо, спека.., а ви запросили гостей і вагаєтесь, що ж приготувати на десерт. Думаю, що у цю пору вашим гостям  навряд чи прийдеться до вподоби класичний тортик із важким маслянистим кремом...Краще потіште їх легким літнім десертом зі свіжими фруктами. По-перше, влітку їх безліч, тому коли готувати такі смаколики, якщо не зараз? А по-друге, вони смачні, поживні і мають свіжий та ефектний вигляд. Пропоную дуже простий рецепт - італійський пиріг кростата із заварним кремом та фруктами. Випікаємо із пісочного тіста кошик, на дно викладаємо тонкий шар заварного крему (повірте, він дуже легкий та ненав'язливий) і прикрашаємо зверху свіжими фруктами до вподоби. Успіх гарантований!

ІНГРЕДІЄНТИ (форма 24 см):
  • 400 г готового пісочного тіста
  • 200 г заварного крему
  • свіжі фрукти (полуниця, малина. ожина, лохина, банани, ківі, персики та інші за уподобанням)
  • цукрова пудра
Желатинова глазур для покриття фруктів:
  • 50 г цукру
  •  125 мл води
  • 8 г кукурудзяного крохмалю
ПРИГОТУВАННЯ:
1.  Як приготувати пісочне тісто для кростати читайте тут:
Розкачуємо готове пісочне тісто товщиною 1/2 см і викладаємо ним дно і стінки ребристої форми (не забудьте попередньо змастити її маслом та присипати борошном, інакше воно може пристати до стінок форми, навіть якщо у його складі є багато жиру - перевірено досвідом 😄). Поколіть тісто виделкою, виріжте із кухарського паперу круг діаметром трохи більшим (приблизно на 3-4 см) за діаметр форми, покладіть його на тісто і зверху висипте суху квасолю чи горох. Це потрібно для того, щоб створити тягар і не дати тісту сильно піднятися. Якщоу вас залишиться трохи тіста, можете приготувати також і тістечка (тарталетки), використавши для цього металеву форму для капкейків та маффінів



2. Випікаємо пісочний кошик при температурі 180 С 10 хвилин, знімаємо квасолю і потім іще 5-10 хв, поки тісто не набуде золотистого кольору. Виймаємо з духовки і охолоджуємо.
3. Готуємо заврний крем. Як це зробити, знайдете на сторінках цього блогу за посиланням:
4. Викладаємо легкий шар охолодженого заварного крему (crema pasticera) на дно та стінки пісочного кошика

 
5. Ретельно миємо (де це доречно) та злегка промокаємо за допомогою паперових рушничків обрані фрукти: полуницю, персики, лохину, ківі, ожину, малину, банан тощо, нарізаємо їх і викладаємо зверху на крем у вигляді концентричних кругів або іншого, на ваш смак, малюнку



Для того,щоби фрукти довше зберігали свіжість та привабливість, рекомендую змастити їх приготованою власноруч желатиновою глазур'ю. 
Як її приготувати знайдете на сторінках цього блогу за посиланням: 


СМАЧНОГО І ЩАСТЯ ВАМ НА ДЕСЕРТ!